bitcoin digital currency - بیت کوین، حقایقی درمورد استخراج این ارز دیجیتال

 

تقریبا هر ده دقیقه یک بلاک جدید بیت‌ کوین کشف می‌گردد، این بدین معناست که هر یک ساعت به طور میانگین 6 عدد بیت‌ کوین کشف می‌گردد.

در حال حاضر جایزه هر کاشف بیت‌ کوین 12.5 کوین است، اگرچه این مقدار به نصف کاهش خواهد یافت، این قانون توسط سازندگان بیت کوین وضع شده و در آینده این مقدار به 6.25 بیت کوین کاهش خواهد یافت. امروزه تعداد زیادی به حل مسائل در شبکه می‌پردازند و هرچه قدر محاسباتی زیاد می‌شود سختی شبکه نیز افزایش یافته و پیدا کردن بیت کوین سخت می‌گردد.

تمام افراد حاضر دراین حوزه دارای کامپیوترهای قدرتمند نیستند، برای همین این افراد گروه‌هایی تاسیس کرده و قدرت سخت افزاری خود را به اشتراک می‌گذارند و به این صورت قدرت بیشتری در اختیار خواهند داشت هرچند جدیدا افراد نیز اقدام به اجاره قدرت برای استخراج بیت کوین به صورت پردازش ابری زده ‌اند که این روش هم ممکن است برای تعدادی از کاربران جذاب باشد زیرا دیگر نیازی به خرید سیستم ندارند.

زمانی که مردم به استخراج بیت‌کوین می‌پردازند، به طور عمده مسائل بسیار پیچیده ای را با سیستم‌های خود حل می‌نمایند که این موضوع نیازمند قدرت سخت افزاری زیادی است .

دستگاه‌های ASIC ماینر بیت کوین

از این گذشته فرایند استخراج بیت‌ کوین با رونمایی از سری جدید BitForce SC  که بر اساس تکنولوژی ASIC  کار می‌نماید روند انجام استخراج را سرعت می‌بخشد و به کاربرانی که خواهان رقابت با بهترین‌ها هستند فرصت رقابت می‌دهد.این دستگاه‌ها نیاز کاربر به خرید جداگانه قطعات را پوشش می‌دهند و اجازه می‌دهند کاربر با فراق بال بیشتری به فعالیت در زمینه استخراج بپردازد و صد البته مصرف این دستگاه ها بسیار کمتر از سیستم‌های عادی می‌باشد که برای اسخراج استفاده می‌گردد. از دیگر مزایای این دستگاه ها می‌توان به هزینه کمتر نسبت به سیستم‌های عادی اشاره نمود همچنین خنک کرن ASIC ماینرها بسیار ساده تر از فارم‌های گرافیک( به محیط های بزرگی که تعداد زیادی کارت گرافیک برای ماینینگ در آن ها قرار گرفته اطلاق می‌گردد) است که گرمای زیادی نیز تولید می‌نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *